GABINET STOMATOLOGICZNY ŁÓDŹ
tel. 42 655 46 60 | ul.Zgierska 115
GABINET STOMATOLOGICZNY WARSZAWA (Wola)
tel. 575 65 15 15 | ul. E. Ciołka 35 lok. 30
CZYNNE 7 DNI W TYGODNIU
... > OFERTA > USUWANIE KAMIENIA

Skaling

Skaling to usuwanie kamienia z powierzchni zębów przy użyciu ręcznego lub ultradźwiękowego skalera stomatologicznego.Skąd bierze się kamień nazębny?Przyczyną powstawania kamienia nazębnego jest płytka nazębna, która ulega mineralizacji. Może on tworzyć się pod oraz nad dziąsłami i prowadzić do stanów zapalnych. Kamień nazębny powoduje zbieranie się płytki bakteryjnej i może powodować nawet ubytki zębów i poważniejsze choroby takie jak paradontoza czy odsłonięcie korzeni z powodu ubytku kości.Kamień nazębny jest niebezpieczny dla zdrowia zębów i dziąseł, jak również szkodzi wyglądowi zębów. Na porowatym kamieniu łatwo zbiera się osad – z tego powodu przeciwdziałać kamieniowi nazębnemu powinny szczególnie osoby palące czy często pijące herbatę lub kawę. Sprawdź, czy masz kamień nazębny. O ile płytki nazębnej, czyli bezbarwnej powłoki bakteryjnej, nie można zaobserwować bez mikroskopu, kamień nazębny widoczny jest gołym okiem. To właśnie kamień nadaje żółtobrązowy odcień zębom i dziąsłom. Chcąc pozbyć się kamienia nazębnego trzeba odwiedzić gabinet stomatologiczny i poddać się zabiegowi skalingu.Jak walczyć z kamieniem nazębnym. Szczotkując zęby regularnie odpowiednią szczoteczką i używając nici dentystycznych można zminimalizować odkładanie się płytki nazębnej i kamienia. Problem powstałego już kamienia nazębnego można rozwiązać w gabinecie stomatologicznym podczas zabiegu skalingu. W gabinecie Fabdent używamy do tego celu technologii ultradźwiękowej w urządzeniu szwajcarskiego producenta EMS.Jak często wykonywać skaling? Powinno się to robić raz na rok lub na pół roku, a jeżeli pacjent cierpi na zapalenia przyzębia, 3 do 6 razy na rok.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to profesjonalny zabieg higienizacyjny wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Celem piaskowania zębów jest usunięcie osadu, kamienia i przebarwień powstałych na powierzchni zębów. Piaskowanie zębów jest zalecane ze względów estetycznych oraz profilaktycznych.

Jak wygląda piaskowanie zębów?

Do piaskowania zębów przy pomocy piaskarki stosuje się sprężony strumień wody zmieszanej z czynnikiem czyszczącym (soda oczyszczona) oraz powietrza. Podczas piaskowania zębów powierzchnia wszystkich zębów oraz trudno osiągalne miejsca są gruntownie oczyszczane. Piaskowanie zębów zajmuje około 20 minut. Pacjent nie odczuwa bólu podczas piaskowania zębów. W gabinecie Fabdent w Warszawie piaskowanie zębów wykonuje wyłącznie nasz wykwalifikowany personel medyczny.

Piaskowanie zębów – jak często?

Do regularnego usuwania osadu i kamienia nazębny, rekomendujemy zabieg piaskowania zębów co pół roku – rok. Osoby palące czy pijące kawę lub czerwone wino w dużych ilościach są bardziej narażone na powstawanie przebarwień powierzchni zębów i powinny poddawać sie piaskowaniu zębów częściej, ok. raz na kwartał.
Zabieg piaskowania zębów jest wyjątkowo korzystny dla pacjentów leczących się ortodontycznie. Zalecamy im piaskowanie zębów co trzy miesiące ze względu na szczególne utrudnienia we właściwym czyszczeniu zębów. Dla najlepszych rezultatów, zalecamy również zabieg piaskowania zębów bezpośrednio przed wybielaniem metodą Beyond.