Chirurg stomatolog w Warszawie i Łodzi
Sterowana regeneracja kości
Sterowana regeneracja kości u chirurga stomatologa w Warszawie
Warunki przeprowadzenia sterowanej regeneracji kości
Potrzebne Ci implanty lub usuwanie ósemek? Skontaktuj się z dentystą na Woli w Warszawie!
Podnoszenie dna zatoki szczękowej
Podnoszenie dna zatoki szczękowej w klinice w Warszawie
Podczas podnoszenia dna zatoki szczękowej chirurg stomatolog spłyca ją dzięki sterowanej regeneracji kości. W miejscu rekonstrukcji umieszcza się specjalny materiał, który po upływie kilku miesięcy zmienia się w pełnowartościową tkankę kostną. Do zabiegu wykorzystuje się liofilizowany preparat kostny, syntetyczny materiał kościozastępczy lub kość własną pacjenta pobraną w przeszczepie autogennym. Regeneracja następuje w wyniku dokładnie tego samego procesu, dzięki któremu dochodzi do zrastania się złamań.
Podnoszenie dna zatoki metodą otwartą
Podnoszenie dna zatoki szczękowej można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy jest znany jako metoda otwarta i polega na umieszczeniu materiału kościozastępczego lub tkanki kostnej na dnie zatoki poprzez chirurgiczne wejście z otworu bocznego. Umożliwia to zwiększenie grubości warstwy kości w znacznie większym zakresie niż w przypadku metody zamkniętej. Sposób ten pozwala także chirurgowi stomatologowi mieć całkowitą kontrolę wzrokową pola zabiegowego i pełny dostęp do zatoki. Sinus lift można przeprowadzić podczas tej samej wizyty, co samą implantację, ale wyłącznie wtedy, gdy ilość kości własnej Pacjenta wystarcza do zapewnienia implantom właściwej stabilizacji. W przeciwnym razie konieczne jest odczekanie kilku miesięcy.
Zamknięta metoda podnoszenia dna zatoki
Drugim sposobem na podniesienie dna zatoki szczękowej jest metoda zamknięta, zwana też osteotomową. Można ją zastosować wyłącznie wtedy, gdy zabieg ma zostać wykonany w niewielkim stopniu. W tej metodzie materiał kostny lub kościozastępczy wprowadza się przez otwory wywiercone w kości w celu wprowadzenia implantów. Zapewnia to mniejszą inwazyjność, krótszy okres gojenia, a także możliwość implantacji w trakcie tej samej wizyty. Jednocześnie chirurg stomatolog nie ma takiej kontroli wzrokowej nad polem zabiegowym jak w przypadku metody otwartej, a dodatkowo pojawia się ryzyko przypadkowego otwarcia zatoki.